Pilates czyli jak kształtować idealną sylwetkę

Metoda może być praktykowana przez osoby w każdym wieku. Ćwiczenia są dostosowane do indywidualnych możliwości i pozwalają doprowadzić ciało do pełnej sprawności. Pilates nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Jako pomocy do ćwiczeń można użyć przedmiotów codziennego użytku.

Efektywność metody Pilatesa.

Po kilku tygodniach ćwiczeń, trzy razy w tygodniu, widać wyraźne zmiany:

  • wysmuklenie sylwetki,
  • bardziej płaski brzuch,
  • mocniejsze plecy,
  • dłuższe kończyny
  • większa płynność ruchów

Joseph Pilates i jego zamysł

Metoda została opracowana w latach dwudziestych, XX wieku przez Josepha Pilatesa. Celem metody było umożliwienie kontuzjowanym sportowcom oraz tancerzom bezpiecznego powrotu do treningów i zachowanie kondycji. Z biegiem lat ćwiczenia były modyfikowane przez samego Pilatesa, a potem jego uczniów i zostały zaadoptowane do użytku ogólnego.

Metoda Pilatesa

System ćwiczeń wymaga wysokiej koncentracji. Polega na wykonywaniu precyzyjnych i powolnych ruchów o niewielkim zasięgu. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ma charakter korekcyjny. Mięśnie rozciągają się, wzmacniają i stają się bardziej elastyczne, przez co całe ciało odzyskuje sprężystość, poprawia się sylwetka, figura staje się smukła, brzuch płaski, a chód nabiera lekkości i gracji. Ćwiczenia wymagają pracy nie tylko mięśni dużych i mocnych, ale także wzmacnia mięśnie głębokie, zwykle małe i słabe, o istnieniu których nie zdajemy sobie sprawy dopóki nie zaczniemy ćwiczyć.

Joga, a Pilates

Podobieństwa, to nacisk na głęboki oddech, długie i łagodne ruchy, które relaksują i wydłużają mięśnie, występują różnica w oddychaniu, sposobie wykonywania i płynności ruchów,w Pilates przy oddychaniu należy wciągać brzuch, w przeciwieństwie do jogi w której pozwala się aby był wypełniony powietrzem,Pilates, to serie średnio-dynamicznych powtórzeń. Joga polega na  utrzymywaniu statycznych pozycji. dDuchowy wymiar nie jest integralną częścią ćwiczeń Pilates, jak ma to miejsce w Jodze.

Spadkobiercy metody Pilatesa. Następcy Josepha Pilatesa: żona Klara Pilates; najbardziej znani uczniowie, to Kathy Grant, Lolita San Miguel, Ron Fletcher i Alan Herdmann.

Komentarze:

Poleć naszą stronę:
Szukaj na stronie:

Mapa Strony Subskrybuj RSS Polityka prywatności

Copyright © 2002 - 2019 Fitness Pilates