Opis ćwiczeń Pilates.

Gimnastyka pilates, której nazwa wywodzi się od nazwiska jej autora Josepha Pilatesa, to zestaw ćwiczeń pobudzających aktywność właściwych grup mięśni. To metoda bezpieczna, skuteczna i przyjemna w stosowaniu.Coraz częściej korzystamy z sal ćwiczeń i klubów treningowych, gdzie znajdują się urządzenia i sprzęt do ćwiczeń siłowych i aerobowych. Większość z tych przyrządów można mieć także w domu. Chcąc uniknąć kontuzji, trzeba umieć posługiwać się tym wyposażeniem bezpiecznie i prawidłowo. Niewłaściwe jego użycie i nieprawidłowe metody treningu (na skutek nieświadomych błędów bądz świadomego nadużywania lub przetrenowania) mogą stwarzać niebezpieczeństwo fizycznych urazów.

 Poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza z nich zawiera zestaw ćwiczeń kształtujących sylwetkę i kontrolujących wagę poprzez rozciąganie lub trening wytrzymałościowy różnych grup mięśni z wykorzystaniem przyrządów. Druga część przedstawia ćwiczenia możliwe do wykonywania w domu, bez przyrządów zapewniając ten sam, skuteczny efekt.Wystarczy ćwiczyć regularnie - 15 MINUT DZIENNIE - by uzyskać znakomite rezultaty!

Zanim powstały wszystkie specjalistyczne urządzenia do ćwiczeń pilatesa, sam mistrz ćwiczył tylko na macie i tego uczył swoich podopiecznych. Nie musisz się więc martwić, jeśli w Twojej okolicy nie ma klubu z profesjonalnym sprzętem! Ćwiczenia na macie są bowiem najczystsza formą metody Pilatesa i przynoszą równie dobre efekty, co te wykonywane na sprzęcie o dziwnych nazwach jak cadillac czy reformer.

Smukła sylwetka, płaski brzuch, dobre samopoczucie, lepsza świadomość własnego ciała - to wszystko da ci Pilates. Oprócz regularności ćwiczeń i rozsądnej diety musisz jednak przestrzegać jednego, najważniejszego warunku - dbać o jakość ćwiczeń.

Pilates jest całkowicie bezpieczną metodą ćwiczeń, jednak w szczególnych przypadkach niektóre osoby powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Wiadomo, że najlepiej byłoby, gdyby efekty ćwiczeń można odczuć natychmiast. Niestety jest to niemożliwe. Istnieją jednak zasady, których przestrzegając, odczujesz dobroczynny wpływ ćwiczeń pilates na swój organizm naprawdę błyskawicznie.

Komentarze:

Mapa Strony Subskrybuj RSS Polityka prywatności

Copyright © 2002 - 2019 Fitness Pilates