Dla kogo odpowiednia jest metoda Putkisto?

Dobroczynnymi skutkami metody Putkisto są wzmocnione, elastyczne i zdrowe mięśnie oraz prawidłowa, dobrze wyważona postawa.Przekonacie się, że uzyskałyście zgrabna talię, uwypukloną klatkę piersiową i wyprostowane plecy, prawidłowo ustawiona miednicę, silne , zdrowe nogi i zredukowany cellulit. Udoskonalenie techniki oddechowej spowoduje podwyższenie poziomu energii życiowej. Metoda redukuje bóle pleców i utrzymuje silne, zdrowe kości, A co najważniejsze, możecie się tego wszystkiego same nauczyć, dzięki przejrzystym i zwięzłym objaśnieniom, prezentowanym krok po kroku przez cały program.
Celem metody Putkisto jest poprawa naszego zdrowia i samopoczucia raz na zawsze.

Metoda jest przeznaczona dla osób w każdym wieku i o zróżnicowanym stopniu sprawności.Od tych którzy spędzają mnóstwo czasu, siedząc przy biurku do profesjonalnych sportowców, piosenkarzy, aktorów itd. Szczególnie jest przydatna dla osób cierpiących na schorzenia związane ze współczesnym trybem życia, tych, które chciałyby lepiej zrozumieć powody i objawy nękających je dolegliwości w życiu codziennym. Metoda Putkisto uzupełnia inne techniki ćwiczeń i terapie, i może być stosowana samodzielnie lub w połączeniu z innymi formami ćwiczeń.

CIAŁO KTÓRE SIĘ RUSZA

Mięśnie podtrzymują kości, a gdy się naprężają wprowadzają kości w ruch jeśli nasze mięśnie są sztywne i przykurczone, to kości zbliżyły się do siebie utrzymując ciało w sztywnej ciasnej pozycji. Wydolność ciała ulega ograniczeniu. Mięśnie zaczynają działać przeciwko nam zamiast dla nas i zamiast podtrzymywać sylwetkę przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się. Jeśli ścięgna udowe i podkolanowe są sztywne o ciągną dolną część tułowia w dół, powodując skręcanie miednicy do przechylonej pozycji co skutkuje bólami dolnej części kręgosłupa oraz obrębu miednicy. Może także prowadzić do ograniczenia długości kroku np. podczas biegania. Naprężone mięśnie są bardzo często główną przyczyną kontuzji podczas uprawiania sportu czy innych zajęć rekreacyjnych. Jeśli mięśnie klatki piersiowej są sztywne i przykurczone to barki i ramiona przesuwają się do przodu zmniejszając tym samym zdolność klatki piersiowej do rozciągania się, ograniczając ruchy przepony i zmniejszając pobór tlenu.

Komentarze:

Mapa Strony Subskrybuj RSS Polityka prywatności

Copyright © 2002 - 2019 Fitness Pilates