Niedziela, Czerwiec 13
Pilates&Fitness Logo
  1. Pilates&Fitness
  2. Akcesoria
  3. Akupresura - najprzyjemniejszy sposób zw...

naszmalyswiat.pl

Akupresura - najprzyjemniejszy sposób zwalczania bólu

Dokucza Ci ból i sztywność mięśni? Twoje plecy i szyja są spięte po długim czasie pracy przed komputerem? Warto pomyśleć o skutecznych i przyjemnych metodach relaksacyjnych, które jednocześnie dobrze wpłyną na stan Twojego zdrowia!

Akupresura - lepsza od leków przeciwbólowych?

Ostatnimi czasy bardzo popularnym zabiegiem w Europie stała się akupresura - metoda zwalczania bólu pochodząca z Chin. Polega na punktowym ucisku danej partii ciała, przez co mięśnie rozluźniają się i tym samym ból staje się mniej uciążliwy. Zabieg ten nie tylko dobrze wpływa na wszelkie kontuzje, ale również poprawia krążenie krwi, wzmacnia układ odpornościowy, odpręża, niweluje zmęczenie oraz stres, przez który mięśnie są poblokowane i spięte. Tak więc, akupresura może dostarczyć więcej korzyści, niż tabletki przeciwbólowe.

W ciele lokują się wszystkie trudne emocje i każda z nich ma swoje miejsce w przełożeniu na czucie mięśniowe. Przed akupresurą warto wykonać tzw. skan ciała. W tym celu połóż się swobodnie na plecach i postaraj się rozluźnić ciało. Skan możesz wykonać na podłodze, dywanie, macie - na czym chcesz, byleby nie było to łóżko, ponieważ będziesz się w nie zapadać. Jeśli chcesz, możesz zamknąć oczy, ręce połóż swobodnie wzdłuż ciała, tak aby dłonie leżały grzbietem do podłoża. Jeśli dłoń nie opiera się swobodnie na kostce środkowego palca - oznacza to, że część Twojego ciała jest spięta. 

Dla lepszego efektu badania ciała, zapoznaj się z poniższą mapką i dowiedz się, gdzie są skumulowane Twoje emocje i które z nich najbardziej obarczają Twoje ciało. 

fot. pinterest.com

"Tak" dla zdrowia!

Z pewnością dla wielu osób, ogromną zaletą akupresury będzie fakt, że zabieg można wykonywać w domu. Co równie istotne - określenie akupresury ćwiczeniami, nie jest dość trafne, ponieważ tak naprawdę nie musisz nic robić. Wystarczy, że wygodnie się położysz! 

Ostatnio ogromnym zainteresowaniem cieszą się specjalne maty do akupresury. Najbardziej znane są maty Pranamat ECO. Niestety, do najtańszych nie należą, ale wcale nie musi być to oryginalna Pranamat za 900 zł. W internecie taką matę można zakupić już za ok. 40 zł. Tak naprawdę nie ma między nimi kolosalnej różnicy. Kolce w Pranamat są odrobinę ostrzejsze, przez co może ona działać mocniej, ale wcale nie jest powiedziane, że aż tak intensywny nacisk jest potrzebny. Może Tobie do gustu przypadnie właśnie delikatniejsza forma kuracji. 

Nacisk na jedną część ciała nie powinien przekraczać 20 minut. Jednak jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z akupresurą, lepiej zacznij od 5 minut i stopniowo wydłużaj ten czas.

Z maty możesz również korzystać pracując przed komputerem, bądź oglądając TV - na siedząco. Oto kilka przykładów jej zastosowania.

fot. isostore.eu 

Jeśli wypracujesz w sobie nawyk wykonywania tych czynności codziennie, najlepiej wieczorem, kiedy możesz już się zrelaksować i nigdzie się nie śpieszysz - zapewniam, że poczujesz się dużo lepiej. Po pewnym czasie ustąpią bóle mięśni, ciało będzie dotlenione i zauważysz, że przybywa Ci energii! Akupresura nie tylko wpływa na poprawę funkcjonowania naszego ciała, ale ogromną rolę odgrywa w leczeniu psychiki. Jest to jeden z najprzyjemniejszych "treningów".

Barbara Weiss

Barbara Weiss

Ćwiczenia z wózkiem – idealne rozwiązanie dla zapracowanych mam Czytaj poprzedni

Ćwiczenia z wózkiem – idealne rozwiązanie dla zapracowanych mam

Pierwsze ćwiczenia Pilates, czyli jak zacząć ćwiczyć Czytaj następny

Pierwsze ćwiczenia Pilates, czyli jak zacząć ćwiczyć

Komentarze

Dla Ciebie

Dieta dla morsa

Dieta dla morsa

Odpręż swój kręgosłup!
Pilates nową formą fitnessu
Ćwiczenia na smukłą talię

Polecamy

Chwile pełne bliskości - konkurs Mama i ja
Akcja: lato 2021 - dieta!

Kategorie

Popularne tagi