Opis treningu w ćwiczeniach pilates

Joseph Pilates

mawiał, że opracował technikę ćwiczeń, wyprzedzając swoją epokę o pięćdzisiąt lat. Biorąc pod uwagę jej niezwykłą popularność, obecnie możemy to tylko potwierdzić. Z jednego zakładu w Nowym Jorku, uczęszczanego przez tancerzy zawodowych, rozpowszechniła się ona na całym świacie. Uprawiają ją ludzie każdego wieku i pochodzenia. Przyczyną tego powodzenia jest prosty fakt - to po prostu działa. Po niekończącej się serii propozycji ćwiczeń z ostatnich dekad, ta technika wysunęła się na czoło, jako zapewniająca ciału w sposób najbardziej pewny i najbezpieczniejszy to, czego ono potrzebuje. Jest to technika, dzięki której poznasz wreszcie swoje ciało. Wraz z uczeniem się przez ćwiczenia, jak się nią posługiwać właściwie, poprawisz swoją postawę, uzyskasz lepsze napięcie mięśni, większą ruchomość stawów; ciało stanie się bardziej proporcjonalne, foremne, wydłuży sie.

Jak wygląda trening?

Podczas ćwiczeń nie wykonuje się gwałtownych ruchów i podskoków. Zatem jest to metoda doskonała dla osób z nadwagą, schorzeniami stawów, bólami kręgosłupa oraz dla tych, co dawno nie ćwiczyli.

Typowy trening trwa nie więcej niż 90 minut. Podstawową zaletą jest to, iż rodzaj ćwiczeń zmieniany jest bardzo często, co niweluje nudę i zmęczenie. Każde ćwiczenie powtarzane jest tylko 10 razy. Nie ilość tu jest najważniejsza, a jakość. To właśnie jakość jest głównym zródłem efektywności tej metody. Należy o tym pamiętać podczas wykonywania ćwiczeń.

Bardzo istotne jest prawidłowe oddychanie i kontrola przepony. Pilatesa należy ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu. Efekty zobaczymy bardzo szybko, bo już po 10 - 15 sesjach.

Ćwiczenia metodą Pilatesa można wykonywać właściwie wszędzie. Niemalże wszystkie kluby fitness mają w swojej ofercie tego rodzaju zajęcia. Można ćwiczyć także w domu, korzystając z filmów czy książek, pamiętając, iż koncentracja i prawidłowe oddychanie są kluczem do sukcesu.

Komentarze:

Mapa Strony Subskrybuj RSS Polityka prywatności

Copyright © 2002 - 2019 Fitness Pilates