Redukcja stresu, lepsza jakość snu i koncentracja to tylko nieliczne korzyści płynące z medytacji. Co jeszcze możemy osiągnąć dzięki niej?
Czysty umysł
Medytacja wpływa pozytywnie zarówno na nasze ciało jak i umysł. Odpoczynek, który dzięki niej osiągniesz jest bardziej wartościowy niż podczas głębokiego snu. Dlatego warto pamiętać o tym, że im bardziej jesteś wypoczęty tym efektywniej działasz. Tego rodzaju ćwiczenia mają dla nas korzyści fizyczne, ale także mentalne,
Aspekt fizyczny medytacji:
- obniża wysokie ciśnienie krwi,
- redukuje ataki lęku oraz stresu,
- redukuje bóle związane z napięciem, takie jak: migreny, owrzodzenia, bezsenność, problemy ze stawami i mięśniami,
- zwiększa produkcję serotoniny,
- wspomaga system immunologiczny.
Medytacja zmienia częstotliwość pracy mózgu, a regularne praktykowanie:
- zmniejsza nasz niepokój oraz poziom stresu,
- poprawia stabilność i zdrowie emocjonalne,
- zwiększa kreatywność i produktywność,
- poprawia nastrój,
- rozwija naszą intuicję,
- pomaga osiągnąć spokój i jasność umysłu,
- zmniejsza utratę pamięci,
- wydłuża czas skupienia,
- pomaga lepiej uporać się z problemami.
fot. zdrowe zdrowie
Niektórzy ludzie zatrzymują się w swoim życiu na pewnym etapie, wówczas doświadczają pewnego rodzaju wewnętrznego niepokoju i depresji. Nie wiedzą dokładnie co ich martwi ani z jakiego powodu tak się dzieje. Odczuwają po prostu wewnętrzną pustkę i nie wiedzą jak sobie z nią poradzić. Medytacja pozwala przezwyciężyć te uczucia, ale aby doświadczyć korzyści płynących z medytacji konieczna jest jej regularna praktyka. Zajmuje to tylko kilkanaście minut dziennie, a może stać się najlepszą częścią dnia. Aby doznać tego spokoju musisz po prostu spróbować. Nawet 10 minut medytacji dziennie wzbogaci Twoje życie i zwiększy Twoją efektywność.
Komentarze