Zasady metody Putkisto

Zasady metody Putkisto

Zasada polega na tym ,że każdy mięsień powinien być dłuższy niż kość, którą podtrzymuje, ruch, który inicjuje. Pomyślcie o konsekwencjach w przypadku mięśni zbyt krótkich i usztywnionych.
Wszystkie marzymy o giętkim, silnym i prawidłowo zbudowanym ciele, czyż to nie fajnie mieć silną miednicę, podtrzymującą talię, proste plecy i ramiona a oprócz tego prawidłowe krążenie oraz wysoki poziom energii?

Metoda Putkisto naświetla konsekwencje przykurczonych, sztywnych mięśni. Przykurczone mięśnie stanowią jedną z podstawowych przyczyn problemów zdrowotnych i często uniemożliwiają ludziom osiąganie lepszych wyników w uprawianych przez nich sportach. Zmęczenie, stres i brak równowagi ciała wynikają z przykurczonych, usztywnionych mięśni, złej postawy i niewystarczająco skutecznego oddychania.

Ponieważ wiele z nas spędza codziennie sporo godzin w pozycji siedzącej, po pewnym czasie mięśnie stają się krótsze i bardziej sztywne i z każdym rokiem ten stan się pogłębia. Przykurczone mięśnie w końcu zmuszają ciało do przybierania niewłaściwej, odbiegającej od równowagi pozycji i pod wpływem siły ciężkości ciągną ciało ku ziemi. Plecy i barki się zaokrąglają, uciskając klatkę piersiową i przybliżając ja do miednicy i bioder, powodując wypychanie brzucha.

Skutki tych mechanizmów są widoczne gołym okiem pod postacią wcięcia w talii i obwisłego brzucha. Jeśli mięśnie są za krótkie i sztywne w okolicy pasa, trudno jest osiągnąć jakiekolwiek korzystne rezultaty w jakimkolwiek programie ćwiczeń fizycznych, niezależnie od tego jak ciężko jak ciężko i jak długo się ćwiczy. a w końcu już samo utrzymanie właściwej wyprostowanej pozycji, jaka w ogóle nie powinna sprawiać żadnego wysiłku staje się trudnym zadaniem.

Program Metody Putkisto oferuje możliwość poradzenia sobie z problemami każdemu kto chce poprawić swój stan zdrowia, samopoczucia czy wygląd. Metoda Putkisto rozpoczyna się od podstaw o dotyczy wykonywanych codziennie czynności -oddychania, chodzenia, siadania, biegania, obracania się i schylania. Innymi słowy tego do czego używamy swojego ciała w każdym dniu życia.